برای ورود به کانال آهنگ های گم شده کلیک نمایید: nex1melody@
باورها و ارزش‌ها، بهترين راهنما و مشاور زندگي شما هستند.(آنتوني رابينز)
طراحی سایت

اعتراض شدید ترانه سرای معروف به ممنوع الکاری ِ یک خواننده معروف پاپ

موضوع : همه نوشته ها

اعتراض شدید ترانه سرای معروف به ممنوع الکاری ِ یک خواننده معروف پاپ

…هفت سال شد. بهترین روزهای عمرش را اکثراً کنج خانه سپری کرده و روزها و شبهایی که باید برای مردم کشورش بخواند و برای خودش منبع درآمدی داشته باشد در تنهایى گذرانده،و کاملا خبر دارم در این سالها فقط و فقط خدا از خزانه غیبش برایش روزى رسانده و بس…

یاحا کاشانی ترانه سرا و موزیسین پاپ، با نوشتن یادداشتی نسبت به عدم صدور مجوز فعالیت مهدی مقدم اعتراض کرد.

 

به گزارش کافه سینما به نقل از ۵۵آنلاین، یاحا کاشانی در متن خود با بیان اینکه  خددارو شاهد میگیرم که تمام گفته هایم حرف خودم است و فرد نامرده از انتشار این مقاله هیچ خبرى ندارد، آورده است:

«نه قاچاقچی مواد مخدر است ، نه قاتل ، نه مفسد اقتصادی ، فقط اشتباه کرده است ولی شاید کمتر از دیگران ، مجازات شده است خیلی بیشتر از دیگران ، دیگر ممنوع الکاریش تبدیل شده به شوخی مسخره ای که از حدّش گذشته ! نه جرم سیاسی دارد و نه می خواهد داشته باشد. هفت سال شد. بهترین روزهای عمرش را اکثراً کنج خانه سپری کرده و روزها و شبهایی که باید برای مردم کشورش بخواند و برای خودش منبع درآمدی داشته باشد در تنهایى گذرانده،و کاملا خبر دارم در این سالها فقط و فقط خدا از خزانه غیبش برایش روزى رسانده و بس. مهدى در این ساله بارها و بارها نامه نوشته و از مسئولین زیربط طلب مساعدت و بخشش کرده ولى راه به جایى نبرده! ودر کشوری که با رافت اسلامی به منافقین و متجاوزان به عنف فرصت دوباره برای ادامه حیات و رجوع دوباره به خانواده و جامعه داده می شود، چرا به مهدی مقدم این فرصت داده نمی شود؟! آیا واقعاً جرمش از کسانی که نام بردم بیشتر است؟ اصلاً جرم مهدی مقدم چیست؟ تا کی باید سکوت کرد و خرد شدن ستخوانها و شخصیت هنری یکی از ستارگان روزهای نه چندان دور موسیقی پاپ بعد از انقلاب را مشاهده کرد؟!»

وی ادامه داده: «واقعاً چه کسی و یا چه کسانی از مجوز نگرفتن مهدی مقدم سود می برند؟ چه کسانی از مختل کردن زندگی یک هنرمند محجوب لذت می برند؟! چندی پیش فردی در شمال کشور به خاطر یک دعوای لفظی ساده با ضربات چاقو نوجوانی را به قتل رسانده بود ،که با پادرمیانی اهالی ورزش و هنر و تآثیری که بر روی خانواده مقتول گذاشته بودند ، باعث شدند که قاتل از پای چوبه دار به بالای چوبه دار نرود. عملی پسندیده که بارها و بارها تکرار شده و خواهد شد.
هفت سال است که صدای مهدی مقدم را دار زده اند و بر سردر تمام شهرهای کشور آویزان کرده اند و هیچکس صدایش درنمی آید!!؟ هیچکس از این فرزند مظلوم وطن حمایت نمی کند. حتماً باید خدایی نکرده بلایی سرش بیاید تا یادمان بیاید مهدی مقدم هم وجود دارد؟! حتماً باید مانند دیگر هنرمندان از کشور خارج شود و ادامه فعالیتهای هنری او را از شبکه های ماهواره ای ببینیم و حسرت بخوریم که ای کاش در ایران بود و می توانستیم کنسرتش را در ایران برویم نه در کشورهای همسایه؟! او تنها جرمش این است که تعهداتش به وزارت فرهنگ و ارشاد را برای پخش مجدد کلیپ هایش عمل نکرده که آنهم کلّی جای بحث و نقد و بررسی دارد.»
کاشانی در پایان هم نوشته:«مهدی مقدم نه نسبت فامیلی با من دارد و نه خدا شاهد است قراردادی با وی دارم ، که بعد از رفع ممنوع الفعالیت شدنش یک ریال به من منفعتی برسد. ولی جزو معدود دوستان من است که از سال ۸۶ او را می شناسم و در این مدت آشنایی یمان به او افتخار می کنم.اگر رودخانه در یکى از شهرهاى دور افتاده خشک شود صداى همه در می آید. مهدى مقدم دریاچه ارومیه موسیقی پاپ ماست! ملت، مسئولین کمک کنید تا کانلا خشک نشود. تا در هر ٢دنیا خیالمان راحت باشد که کوچکترین کارى که از دستمان بر میامد انجام دادیم. اینجانب یاحا کاشانی طوماری را نوشته و در آینده ای نزدیک در معرض عموم مردم و تمامی هنرمندان و ورزشکاران و صاحب نامان قرار خواهم داد ، که با توکل به خدا به این ممنوعیت کهنه پایان ببخشیم.»
 این ترانه سرای جوان کشورمان در پایان این یادداشت ترانه ای که برای مهدی مقدم سروده را نیز آورده است که آن را با هم مرور می کنیم:

نمیزارن بخونى آى قنارى؟
بمیرم،تو آخه جرمى ندارى
براچى راهه پروازتو بستن؟
بهت تهمت زدن،راحت نشستن!
نگام کنو بگو که این تو نیستى
پرات سفید شده،چقد شیکستى
صدایه تو بازم،آزاد میشه
دوباره قفست،آباد میشه!
بگو آوازتو یادت نرفته
بلند بخون،تا فریادت نرفته
قنارى جون،قنارى،آى قنارى
درُس میشه،روزایه بد بیارى
بخون تا خونه،همخونه تو میشم
تو رگ باشى،خودم خونِ تو میشم
میریزم جونمُ،پایه نفسهات
خودم مرهم میشم برایه زخمات
بخون تا حنجرت آروم بگیره
نگو صدام دیگه جایى نمیره!
توقع از کدوم همسایه دارى؟!
کجا میخواى برى کمک بیارى؟!
خدا هوایه تنهاییتو داره
نترس خودش برات کمک میاره
تو که راهى بجز خوندن ندارى
بخون آى خوش صدا زردِ قنارى
صدایه تو بازم،آزاد میشه
دوباره قفست،آباد میشه!

دانلــــود
چه امتیازی می دهید؟
برچسب ها
۰ تا کنون ثبت شده است
تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "سریع دانلود" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود. گرافیک و طراحی : پارس تمز