برای ورود به کانال آهنگ های گم شده کلیک نمایید: nex1melody@
کارتان را آغاز کنید، توانایی انجامش بدنبال می آید. (کوروش کبیر)
طراحی سایت

فضانوردان چگونه دستان خود را می شویند؟

موضوع : سایر

شرایط زندگی در فضای بدون گرانش همیشه منبع شگفتی برای بسیاری از مردم زمین بوده؛ اما جالبترین آن شاید این سوال باشد که فضانوردان چگونه فعالیت‌های زمینی مانند شست‌وشوی دستان خود را در این شرایط انجام می‌دهند.

به گزارش ایسنا، ویدئوی جدید منتشر شده توسط سازمان فضایی کانادا به نمایش پاسخ این سوال پرداخته که شامل استفاده از صابون بدون شست‌وشو است.در یک جلسه پرسش و پاسخ که از فضا مخابره شده، کریس هدفیلد، فرمانده ایستگاه فضایی بین‌المللی به یک تماس گیرنده جوان بصورت گام به گام پاسخ داده است.
محلول شست‌وشو که شامل ترکیبی از ۵۶ گرم آب سرد و ۱۷۰ گرم آب داغ به همراه صابون بوده، در هوای رقیق از یک نی متصل به یک کیسه به بیرون ریخته شده و به شکل یک توپ در فضا معلق می‌شود.

جهت مشاهده کامل متن به ادامه مطلب مراجعه فرمایید…

در گام بعدی هدفیلد آنرا با سرعت در هوا گرفته و پس از تمیز کردن دستان خود یک حوله را برای خشک کردن دستانش مورد استفاده قرار می‌دهد.

از آنجایی که آب در محلی مانند ایستگاه فضایی در فاصله دور از زمین از ارزش زیادی برخوردار است، میزان کمی صابون در این محلول قرار داشته تا نیاز به شست‌وشوی بیشتر نباشد. در نهایت این حوله برای بازگشت آب باقی مانده در آن به ایستگاه، در خشک‌کن قرار می‌گیرد.

فضانوردان از یک کیسه محلول آب و صابون برای شست‌وشوی دستان خود برخوردارند


یک توپ آب از نی متصل به این کیسه بیرون آمده و در هوا معلق می‌ماند


هدفیلد این توپ آب را در فضا گرفته و دستان خود را به سرعت با حوله خشک می‌کند

دانلــــود
چه امتیازی می دهید؟
۰ تا کنون ثبت شده است
تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "سریع دانلود" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود. گرافیک و طراحی : پارس تمز