برای ورود به کانال آهنگ های گم شده کلیک نمایید: nex1melody@
دانشگاه تمام استعدادهای افراد از جمله بی استعدادی آن ها را آشکار می کند.(آنتوان چخوف)
طراحی سایت

۵ حیوانی که کمتر دیده می‌شوند +عکس

موضوع : خوانندگان

حیوانات بسیاری بر روی کره زمین زندگی می کنند که در نقاط مختلف دنیا پراکنده هستند. در میان گونه های مختلف برخی از حیوانات نیز هستند که بسیار نادر و کمیاب هستند.
حیوانات نادر معمولا تحت حمایت های مختلف و البته مراقبت های ویژه قرار دارند. برخی از آنها به اندازه‌ای نایاب هستند که تنها می توان آنها را در باغ وحش های خاص پیدا کرد. شما بازدید کنندگان محترم وبسایت سریع دانلود می توانید با مراجعه به ادامه مطلب با این ۵حیوان نایاب آشنا شوید…

Tarsiers

این موجود بیشتر در جنوب شرقی آسیا دیده می شود و البته زیستگاه اصلی آن در جزیره ای به نام بورنیو است. «Tarsiers»ها دارای قدی کوتاه و چشمانی به مانند فضایی ها هستند، مغز این موجودات همچنین به اندازه چشم های آن است. خوراک اصلی آن ها خفاش، قناری و مارمولک است و البته به خاطر شکل خاصش زیاد مورد شکار قرار می گیرد. مسئولین محیط زیستی می گویند این موجودات بسیار نایاب شده است و به دنبال آن هستند مراقبت های ویژه ای را برای تدارک ببینند.

«Okapi»

یکی از موجوداتی که نمی توان آن را یک حیوان منحصر به فرد دانست «Okapi» است. این حیوان از مصر باستان آمده است و ترکیبی از زرافه، الاغ، گوره خر است و برای اولین بار در ۱۸۸۷ مشاهده شد. این حیوان همچنین به عنوان یک فسیل نده نیز شناخته می شود و بیش از ۱۰ هزار سال است که روی زمین زندگی می کند اما این روزها شکارچیان به او امان نداده اند و تعداد آن ها هر روز رو به افول است. “Okapi” این روزها بسیار کمتر دیده می شوند و تحت مراقبت های ویژه قرار دارند.

«Sao Tome Shrew»

این موجودات از جمله گونه های موش کور هستند و البته یکی از گونه هایی که به سرعت در حال نابود شدن است. این حیوان تنها در یکی از جزیره های اقیانوس آرام زندگی می کند که آن نیز به مرور در حال از بین رفتن است. «Sao Tome Shrew» حیوانی است که بسیاری به زنده ماندن آن امید ندارند و با توجه به شرایط حال حاضر امکان آن هست که برای همیشه منقرض شوند.

«گرگ قرمز»

یکی از گونه‌های گرگ خاکستری به نام قرمز شناخته می شود و البته به نظر می رسید در سال های ۱۹۸۰ منقرض شده باشد اما بعد از چند سال بار دیگر تعدادی از آن ها دوباره مشاهده شد. این گرگ ها تنها ۱۰۰ عدد در طبیعت حضور دارند ولی باز هم شکارچیان دست از سر آن بر نمی‌دارند و گاه دیده شده است که این گرگ ها مورد شکار قرار می گیرند. به تازگی قوانین مختلفی برای افزایش جمعیت این گرگ اعمال شده است.

«Hairy-Nosed Wombat»

این حیوان به بزرگترین پستاندار نادر دنیا شهرت دارد و بیشتر در انگلستان دیده شده است. این حیوان دارای ظاهری عجیب با گوش های تیز است و به عنوان یک شکارچی ماهر در پیدا کردن موجودات ریز شناخته می شود. البته تنها ۱۳۰ گونه از این منطقه وجود دارد و برای آنکه منقرض نشود نیاز به مراقبت های ویژه ای دارد که این روزها از آن صورت می گیرد.

دانلــــود
چه امتیازی می دهید؟
برچسب ها
۰ تا کنون ثبت شده است
تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "سریع دانلود" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود. گرافیک و طراحی : پارس تمز